Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój
Poznaj nasze podejście do odpowiedzialnej mody
Woman with sweat jacket standing on an footbridge
Hand holds potting soil with sprout
Lettering on white background

Bierzemy odpowiedzialność

Jako firma rodzinna, odpowiedzialny biznes jest częścią naszego DNA – nasze działania są zgodne z długoterminową strategią, którą cechuje uczciwość i zrównoważony rozwój. Ponieważ odpowiedzialność wobec naszych pracowników, konsumentów, producentów, partnerów, usługodawców i całego społeczeństwa jest dla nas, jako działającej globalnie firmy odzieżowej, sprawą zasadniczą.
Cotton

Bardziej zrównoważone materiały

Dobra moda polega nie tylko na pięknych krojach i projektach, ale także na prawdziwej transparentności i odpowiedzialności. Dlatego chcielibyśmy stale zwiększać udział naszych produktów z bardziej zrównoważonych materiałów. Opieramy się wyłącznie na renomowanych etykietach tekstylnych, aby w jak najbardziej przejrzysty i wiarygodny sposób pokazać, jakie kryteria spełnia nasza odzież. Etykiety nie mówią, że jeden certyfikowany t-shirt jest lepszy od drugiego – po prostu mówią, że ten t-shirt został wykonany w określony sposób z określonego materiału.
Cotton
Nasze artykuły są tworzone z certyfikowanych materiałów pochodzących z upraw ekologicznych
GOTS-Logo
GOTS-Logo

GOTS (Global Organic Textile Standard)

Celem normy GOTS jest ustanowienie rygorystycznych wymagań dotyczących warunków ekologicznych i społecznych w produkcji tekstyliów i odzieży z ekologicznie produkowanych surowców w całym tekstylnym łańcuchu dostaw.
Artykuły opatrzone tym certyfikatem zawierają co najmniej 70% materiałów pochodzących z upraw ekologicznych, takich jak ekologiczna bawełna lub ekologiczny len. Dokładną proporcję materiałów certyfikowanych ekologicznie można zobaczyć na naklejce dołączonej do produktu.
Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://global-standard.org/
Źródło: Siegelklarheit
OCS-100 Logo

OCS (Organic Content Standard)

Organic Content Standard (OCS) to międzynarodowa norma określający wymagania dotyczące certyfikowanych surowców ekologicznych i zgodności łańcucha dostaw. Celem OCS jest zwiększenie ekologicznej produkcji rolnej.
Logo OCS 100 jest używane w przypadku produktów zawierających co najmniej 95% materiału organicznego. OCS-Blended jest stosowany do produktów zawierających co najmniej 5% materiału organicznego. Dokładną proporcję materiałów certyfikowanych ekologicznie można zobaczyć na metce dołączonej do produktu.
OCS-100 Logo
Nasze certyfikaty dla artykułów z materiałem pochodzącym z recyklingu
RCS-100 Logo
RCS-100 Logo

RCS (Recycling Claim Standard)

RRS ma na celu zwiększenie ilości materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie. Standard umożliwia firmom rejestrowanie dokładnej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie i śledzenie ich na dalszych etapach łańcucha produkcyjnego.
Logo RCS 100 jest używane w przypadku produktów, które zawierają co najmniej 95% materiałów pochodzących z recyklingu. RCS-Blended jest stosowany do produktów zawierających co najmniej 5% materiałów pochodzących z recyklingu. Dokładny procent materiałów pochodzących z recyklingu można znaleźć na metce dołączonej do produktu.
GRS-Logo

GRS (Global Recycling Standard)

GRS ma na celu zwiększenie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie. Norma umożliwia firmom rejestrowanie dokładnych proporcji materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie i śledzenie ich w całym łańcuchu produkcyjnym. GRS zawiera również wymagania dotyczące dodatków stosowanych w produktach GRS oraz wytyczne dotyczące zarządzania środowiskowego i społecznej odpowiedzialności w firmie.
Artykuły opatrzone tym certyfikatem zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak poliester. Dokładny procent materiałów pochodzących z recyklingu można znaleźć na naklejce dołączonej do przedmiotu.
Źródło: Siegelklarheit
GRS-Logo
Nasz certyfikat produkcji przyjaznej środowisku i odpowiedzialnej społecznie
OEKO TEX Made in Green Logo
OEKO TEX Made in Green Logo

MADE IN GREEN

MADE IN GREEN by OEKO-TEX® to identyfikowalne oznakowanie produktu dla wszystkich rodzajów tekstyliów i artykułów skórzanych, które zostały wyprodukowane w firmach przyjaznych środowisku oraz w bezpiecznych i odpowiedzialnych społecznie miejscach pracy. Ponadto znak MADE IN GREEN daje konsumentom pewność, że ten produkt tekstylny lub skórzany składa się z materiałów, które zostały przetestowane pod kątem obecności szkodliwych substancji.
Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.oeko-tex.com/de/unsere-standards/made-in-green-by-oeko-tex
Źródło: Siegelklarhiet
Jak produkujemy
amfori Logo
Chcemy, aby przy produkcji naszej odzieży przestrzegane były standardy społeczne. Dlatego jesteśmy członkiem "amfori Business Social Compliance Initiative" (amfori BSCI), a także zobowiązujemy naszych dostawców do przestrzegania standardów amfori BSCI i poddawania się audytom.
amfori BSCI to międzynarodowe stowarzyszenie ponad 2400 detalistów, importerów i marek, którego celem jest poprawa warunków pracy i praw człowieka w globalnych łańcuchach dostaw. Niezależne audyty społeczne amfori BSCI oraz szeroka oferta szkoleń dają możliwość zapewnienia spełniania standardów w zakładach produkcyjnych i możliwości ciągłego doskonalenia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.amfori.org
amfori Logo
Popken Fashion Group jest certyfikowanym przez Ecocert Greenlife sprzedawcą produktów z certyfikatami GOTS, OCS, GRS i RCS (numer certyfikatu 152026). www.ecocert.com
Więcej informacji dostarcza Siegelklarheit, inicjatywa rządu federalnego Niemiec mająca na celu pomóc konsumentom lepiej zrozumieć etykiety dotyczące ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej. www.siegelklarheit.de/en/